Sadece okurun satın alabileceği dergi!
2009’da yola çıkarken, dertlerimizden biri de tarih gibi “sıkıcı” bir konuyu insanlara sevdirmekti. Ama kısa sürede 40 binleri bulan net satış rakamlarıyla “Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çok satan tarih dergisi” olacağımızı hiçbirimiz tahmin edemezdik.

Yazılarımızda uzman olmayanların da anlayacağı sade bir dil kullanmamız, sayfalarımızı belge ve görsellerle zenginleştirmemiz, tarihin gerçek yapıcıları olan sıradan insanlara en az sultanlara verdiğimiz kadar yer vermemiz, gündeme düşen mevzuların geçmişine dönerek günlük gelişmelerin tarihi bir perspektiften kavranmasını sağlamamız bu başarıda önemli rol oynadı hiç kuşkusuz. Fakat bize okur nezdinde itibar kazandıran esas nokta, yalnızca gerçeği yazmaktaki kararlığımız, belgelere dayanmadan atıp tutmaktan kaçınmamız ve nalına mıhına bağımsız tarih yayıncılığı yapmaktaki samimi kararlılığımızdı.

Evet, yeri geldi bedelini ödedik ama bugüne kadar hiçbir çıkar çevresinin maşası, hiçbir siyasi görüşün borazanı olmadık. Ele aldığımız konuların, açıkladığımız belgelerin kimin nasırını acıtacağıyla ilgilenmedik. İnişlerimiz, çıkışlarımız oldu ama bizi sadece okurlarımız satın alabildi. Ocak 2016’da piyasaya çıkacak 20. sayımızdan itibaren yayın hayatımıza Kafa Grup Yayıncılık bünyesinde devam ediyoruz. Bağımsız bir derginin halinden, dilinden, ruhundan bağımsız bir yayın grubundan daha iyi kim anlar?

Yaşasın tarih!


İMTİYAZ SAHİBİ: Candaş Tolga IŞIK

SORUMLU MÜDÜR: Mert Çanga

YAYIN YÖNETMENİ: Gürsel Göncü

TASARIM: Volkan Gökemre

TEL: (0216) 428 9 888 E-POSTA: bizeyazin@tarihdergi.com / reklam@kafadergi.com

ADRES: KAFA Grup Reklam Yay. San. TİC. LTD. ŞTİ. - Koşuyolu MH. İsmailpaşa SK. N.44