Dünün ve bugünün gündemi e-postanıza gelsin.
0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

2018’DEN TARİHE KALANLAR

2018 hem kritik bir dönemden geçen Türkiye’de hem de ülkemizin içinde yer aldığı “sıkıntılı” coğrafyadaki olaylarla iz bıraktı. Ve foto-muhabiri, sıcak haber neredeyse makinasıyla hep oradaydı. Günümüz Türkiye’sinin basın fotoğrafçılığı alanında uluslararası saygınlığa ve bilinirliğe sahip birkaç isminden biri Bülent Kılıç… Fotoğrafçılığa 2002’de, AFP (Agence France Presse) için çalışmaya 2004’te başlayan başarılı foto-muhabirinin özgeçmişinde birçok önemli uluslararası ödül de bulunuyor. Bülent Kılıç’ın çalışmalarından 2018 seçkisi…

KADINA ŞIDDET PROTESTOSUNDA KADINA ŞIDDET KADINA YÖNELIK ŞIDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NDE TAKSIM MEYDANI’NA ÇIKMAYA ÇALIŞAN KADIN HAKLARI SAVUNUCULARI POLISINSERT MÜDAHALESIYLE KARŞILAŞIYOR. 25 KASIM 2018.
TARLABAŞI’NDA “YERYÜZÜ SOFRASI” TARLABAŞI DAYANIŞMASI’NIN DÜZENLEDIĞI IFTARDA, MAHALLE HALKI ÇOĞUNLUĞU AFRIKA KÖKENLI GÖÇMENLERLE BIRLIKTE SOKAKTA KURULAN SOFRADA ORUÇ AÇIYOR. 9 HAZIRAN 2018.
EVSIZ KALMANIN ACISI, SAĞ KALMANIN SEVINCI ZEYTIN DALI OPERASYONUNUN BAŞLAMASININ ARDINDAN, EVLERI SINIRIN SURIYE TARAFINDAN ATILAN ROKETLERDEN BIRI TARAFINDAN VURULAN KILISLI FEVZIYE DEMIR, BABASIYLA KUCAKLAŞARAK ACISINI DINDIRMEYE ÇALIŞIYOR. 23 OCAK 2018.
BOMBALAR PATLIYOR KAÇAN KURTULUYOR TSK TARAFINDAN SURIYE’NIN KUZEYBATISINDAKI AFRIN BÖLGESINDE YPG/PYD VE DAEŞ TERÖR UNSURLARINA KARŞI DÜZENLENEN ZEYTIN DALI OPERASYONU SIRASINDA, ÖZGÜR SURIYE ORDUSU BIRLIKLERI ŞEHIR MERKEZINI YPG MILISLERINDEN TEMIZLERKEN MEYDANA GELEN ŞIDDETLI ÇATIŞMALARDAN KAÇAN SIVILLER. 18 MART 2018.
HADI BAŞKA KAPIYA! KADINA YÖNELIK ŞIDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ’NDE KADIN HAKLARI AKTIVISTLERININ TAKSIM’E YÜRÜYÜŞÜ SIRASINDA İSTIKLAL CADDESI’NIN ARKA SOKAKLARINDAN BIRINDE BIR TRANS
BIREY PENCEREDEN OLAYLARI IZLERKEN, MAHALLE SAKINI BIR KADIN EYLEMCILERE TEPKI GÖSTERIYOR. 25 KASIM 2018.
ATIL KURT, GÖSTERICIYI TUT! LGBTİ ONUR YÜRÜYÜŞÜ’NÜN İSTANBUL VALILIĞI TARAFINDAN DÖRDÜNCÜ KEZ YASAKLANMASINI İSTIKLAL CADDESI’NE ÇIKARAK PROTESTO ETMEYE ÇALIŞAN 1000 KADAR GÖSTERICIYI DURDURMAK ÜZERE ÖNLEM ALAN KÖPEKLI POLISLER VE TEDIRGINLIKLERI VÜCUT DILLERINE YANSIYAN İSTANBULLULAR. 1 TEMMUZ 2018.
SOKAKTA HEYECAN SANDIKTA HAYALKIRIKLIĞI 24 HAZIRAN SEÇIMLERINDE CHP’NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLAN VE ANAMUHALET PARTISI SEÇMENINDE SOKAKLARA TAŞAN BIR HEYECAN DALGASI YARATAN MUHARREM İNCE, MITINGE GIDERKEN ŞIŞLI’DE SEÇIM OTOBÜSÜNDEN HALKI SELAMLIYOR. 3 HAZIRAN 2018.
HAÇ VE AY-YILDIZI BULUŞTURAN ADAM 90 YAŞINDA HAYATINI KAYBEDEN BÜYÜK FOTOĞRAFÇI ARA GÜLER’IN TÜRK BAYRAĞINA SARILI TABUTUNU TAŞIYAN CENAZE ARABASI İSTIKLAL CADDESI’NDEN GEÇIYOR. 20 EKIM 2018.
GAZANIZ MÜBAREK OLA! 20 OCAK’TA HAVA HAREKATLARIYLA BAŞLAYAN ZEYTIN DALI OPERASYONU, ERTESI GÜN KARA HAREKATIYLA DEVAM ETMIŞTI. SURIYE SINIRINI GEÇEN TÜRK TANKLARINI OTOMOBILLERIYLE IZLEYEN YÖRE HALKINDAN BIR AILE MEHMETÇIĞI SAVAŞA UĞURLUYOR. 21 OCAK 2018.
VER PAPAZI! TÜRKIYE ILE ABD ARASINDA GERGINLIK YARATAN KONU BAŞLIKLARINDAN BIRI OLAN VE IKI YIL TUTUKLULUĞUN ARDINDAN SERBEST BIRAKILAN RAHIP ANDREW CRAIG BRUNSON, ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMASININ ARDINDAN ÜLKESINE DÖNMEK ÜZERE GELDIĞI İZMIR ADNAN MENDERES HAVAALANINDA. 12 EKIM 2018.
BAŞKANLIK SISTEMINE DOĞRU CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYIP ERDOĞAN, 24 HAZIRAN SEÇIMLERINDE OYUNU KULLANDIKTAN SONRA SANDIK KABININDEN ÇIKIYOR (ÜSTTE). YAŞANAN EKONOMIK SIKINTILAR NEDENIYLE EN ZOR SINAVIYLA KARŞI KARŞIYA OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN AMA “ÇIFTE SEÇIM”DEN MUZAFFER ÇIKMAYI BAŞARAN ERDOĞAN, PROPAGANDA DÖNEMINDE DESTEKÇILERININ SEVGI GÖSTERISINE KARŞILIK VERIYOR (ALTTA).
10.000 YILLIK TARIHLE BURUK VEDALAŞMA HASANKEYF’I TÜM TARIHÎ-KÜLTÜREL MIRASIYLA BIRLIKTE SULAR ALTINDA BIRAKACAK OLAN ILISU BARAJI’NIN YAPIMINA KARŞI MÜCADELE VEREN AKTIVIST RIDVAN AYHAN, DICLE’NIN KARŞI KIYISINDA YÜKSELMEYE BAŞLAYAN YENI HASANKEYF’I HÜZÜNLÜ GÖZLERLE IZLIYOR. 12 ARALIK 2018.
KANAT DONDURAN MART SOĞUĞU ALIŞILMADIK BIR SOĞUK HAVA DALGASININ ZIYARET ETTIĞI İSTANBUL’DA, KARLA KAPLI ÇATILARDA UÇUŞAN MARTILAR ILE FONDAKI GALATA KÖPRÜSÜ VE HALIÇ GÖRÜLMEYE DEĞER BIR MANZARA SUNUYOR. 1 MART 2018.
BÜLENT KILIÇ (AFP)

Devamını Oku

Son Haberler