Dünün ve bugünün gündemi e-postanıza gelsin.
0,00 ₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

1950’LERDEN GÜNÜMÜZE…

Erkin Koray: Nesiller boyu yaşayan bir rock efsanesi

Bu yıl 82. yaşını kutlayan Türk rock müziğinin öncüsü Erkin Koray, 1957’den beri müzik dünyasında. 66 yıllık bu süre boyunca sayısız engelle mücadele eden, dünyayı takip eden ama kendi ekolünü yaratan, farklı nesillerden hayranlar kazanan Koray; iniş-çıkışlarla dolu müzik yaşamına sayısız ilginç macera da sığdırdı.

Bir süredir Kanada’da yaşayan Erkin Koray 12 Temmuz 2023 tarihinde, uzun süren sessizliğini bozarak Instagram hesabından bir mesaj paylaştı. “Yaşlanıyoruz herhalde artık!” diye girmişti söze. Bu yıl 82’yi devirmişti. “Size söyleyeceğim bir-iki şey var, onu da söyleyeyim neme lazım” diye devam edip bir müjde veriyordu: Dinleyicilerinden ayrı kaldığı süre içinde yeni işler yapmış ve albüm çıkarmak için Kanadalı Weagle Records firmasıyla anlaşmıştı. Ancak tek bir mesele vardı. Türkiye’deki telif hakları sorunlarından, eski eserlerinin kendisinden izinsiz yayınlanmasına karşı açtığı davalardan bir sonuç alamamasından o denli bıkmıştı ki hiçbir şeyle uğraşmak istemiyordu. Bu bakımdan yeni albümle ilgili tüm yetkiyi kızı Damla Koray’a devretmişti ve artık o ne zaman yayımlamak isterse dinleyiciler de o zaman yeni şarkılara kavuşacaktı.

Muzik Tarihi - 1
Erkin Koray, Hürriyet gazetesinin 21 Haziran 1970 tarihli “Erkin Koray insanlığı çıplaklığa davet ediyor” başlıklı haberi için Sayıl Eman’ın objektifine çıplak pozlar vermişti.
+ yazıları

Devamını Oku

Son Haberler